Nissan Juke

Nissan’ın yeni modeli Juke şehir için tasarlanmış küçük bir SUV otomobil. Nissan Juke sıradışı tasarımıyla spor Otomobil havasında bir küçük SUV/ Crossover olması nedeniyle uygun fiyat politikası uygulanırsa piyasada çok tutacağa benziyor.

Nissan Juke Boyutlar
Juke 4,14 m uzunluğunda. Bu uzunluk fiesta, c3 gibi B sınıfı araçlardan yaklaşık 20cm büyük. C sınıfı araç uzunlukları açısından Juke biraz kısa kalıyor. Çığu B sınıfı 430 cm den başlıyor. Araç yine de B sınıfı platformu  üzerine kurulmuş. Micra’dan dingil mesafesi açısından sadece 1 cm uzun.
Genişlik 176 cm. Yükseklik: 157cm.
Aracın arkaya doğru alçalan tavanı uzun boylular için arkada sorun yaşatabiliyor.

Nissan Juke Motor Seçenekleri
Otomobil 3 farklı motor seçeneğiyle sayışa sunuluyor. 1.6 lt 115 HP benzinli ve 1.5 lt dizelin yanısıra, 1.6 lt turbo beslemeli 190 HP seçenekler mevcut.

Nissan Juke Fiyat
Juke’nin başlangıç fiyatı henüz kesinleşmese de 39.900 lira olması bekleniyor. üst modellerde fiyat doğal olarak artıyor. Qashqai ile kıyaslandığında 5 bin lira ucuz olan Juke’nin dizel versiyon fiyatı ne kadar alınabilir olacağını zaman gösterecek. Fiyatına rağmen sıradışı spor tasarımı satış konusunda sıkıntı olmayacağını hissettiriyor.

İç tasarım açısından da sıradışı olan otomobil şehirli ve genç kullanıcıların gözdesi olacak çizgiler taşıyor.

Nissan Juke Video

Önümüzdeki birkaç ay içinde Türkiye’de görmeye başlayacağımız model hakkında en iyi izlenimi yakından görerek edineceğiz. Dizellerde fiyatın 45’e çıkması halinde bu fiyata pekçok kaliteli C sınıfı alınabiliyor. Focus, megane, yeni c4, mazda 3 dizel gibi modeller donanımlarla 45’e alınabilirken Juke’nin şansının ne olacağını göreceğiz.
Aracın iç tasarımı da herkese cazip gelmeyecek kadar radikal. İç malzemelerin C sınıfı bir otomobille aynı kaliteye sahip olup olmayacağı da merak konusu. Nissan qashqai’de malzeme kalitesi dış tasarımdaki karizmaya oranla sönük kalmıştı.

Juke Yakın Tanıtım Video

Nissan Juke Yakıt Tüketimi:
Juke dizel motorlarda karışık 5.1 lt. akaryakıt tüketiyor. Benzinli manuel vites 6.9, otomatik vites 7.6 lt tüketim değerlerine sahip.

Nissan Juke Broşür
Broşürü indirmek için buraya tıklayın.

11 Comments

  1. 2011 mod. nissan juke 62000 km.de şanzuman arzası yaptı,yetkili servis tamiri olmadığını yenisinin gerektiğini söylediler fiyatı 28000 tl işçilik hariç. tamiri yapılmıyormuş. nissan juke almak isteyenlere duyurulur. asla benim yaptığım hatayı yapmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mesajınıza resim eklebilirsiniz. (Yanlızca JPEG) Uygun görülmeyen görseller onaylanmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest