Nissan Juke

Nissan’ın yeni modeli Juke şehir için tasarlanmış küçük bir SUV otomobil. Nissan Juke sıradışı tasarımıyla spor Otomobil havasında bir küçük SUV/ Crossover olması nedeniyle uygun fiyat politikası uygulanırsa piyasada çok tutacağa benziyor.

Nissan Juke Boyutlar
Juke 4,14 m uzunluğunda. Bu uzunluk fiesta, c3 gibi B sınıfı araçlardan yaklaşık 20cm büyük. C sınıfı araç uzunlukları açısından Juke biraz kısa kalıyor. Çığu B sınıfı 430 cm den başlıyor. Araç yine de B sınıfı platformu  üzerine kurulmuş. Micra’dan dingil mesafesi açısından sadece 1 cm uzun.
Genişlik 176 cm. Yükseklik: 157cm.
Aracın arkaya doğru alçalan tavanı uzun boylular için arkada sorun yaşatabiliyor.

Nissan Juke Motor Seçenekleri
Otomobil 3 farklı motor seçeneğiyle sayışa sunuluyor. 1.6 lt 115 HP benzinli ve 1.5 lt dizelin yanısıra, 1.6 lt turbo beslemeli 190 HP seçenekler mevcut.

Nissan Juke Fiyat
Juke’nin başlangıç fiyatı henüz kesinleşmese de 39.900 lira olması bekleniyor. üst modellerde fiyat doğal olarak artıyor. Qashqai ile kıyaslandığında 5 bin lira ucuz olan Juke’nin dizel versiyon fiyatı ne kadar alınabilir olacağını zaman gösterecek. Fiyatına rağmen sıradışı spor tasarımı satış konusunda sıkıntı olmayacağını hissettiriyor.

İç tasarım açısından da sıradışı olan otomobil şehirli ve genç kullanıcıların gözdesi olacak çizgiler taşıyor.

Nissan Juke Video

Önümüzdeki birkaç ay içinde Türkiye’de görmeye başlayacağımız model hakkında en iyi izlenimi yakından görerek edineceğiz. Dizellerde fiyatın 45’e çıkması halinde bu fiyata pekçok kaliteli C sınıfı alınabiliyor. Focus, megane, yeni c4, mazda 3 dizel gibi modeller donanımlarla 45’e alınabilirken Juke’nin şansının ne olacağını göreceğiz.
Aracın iç tasarımı da herkese cazip gelmeyecek kadar radikal. İç malzemelerin C sınıfı bir otomobille aynı kaliteye sahip olup olmayacağı da merak konusu. Nissan qashqai’de malzeme kalitesi dış tasarımdaki karizmaya oranla sönük kalmıştı.

Juke Yakın Tanıtım Video

Nissan Juke Yakıt Tüketimi:
Juke dizel motorlarda karışık 5.1 lt. akaryakıt tüketiyor. Benzinli manuel vites 6.9, otomatik vites 7.6 lt tüketim değerlerine sahip.

Nissan Juke Broşür
Broşürü indirmek için buraya tıklayın.

11 Comments

 1. Sakın juke almayın. Beş para etmez. Bagaj yok, arka taraf küçük ve kullanışsız, tüm rüzgar sesi ve motor sesi içerde, süspansiyonlar sert traktör bile daha iyi. Bu kadar para verip kasasına aldanmayın. Sıfır işlev. Nissan markasının güvenirliği ve imajına güvenip 2011 yılında şirketimize 3 araç aldık ( x trail, juke ve gg.) Bu araçlardan aldığımı juku’ u ben kullanıyorum. Urfa da yaşıyoruz. Bir kaç gün önce güneşli bir günde şehir içinde araca bindim. Hava sıcaktı. Klimayı açtım. Kırmızı ışıkta durdum. Gözümün önünde ön cam durup duruken çatladı. Yerel servise gittim durumu anlattım. Çok ilgiliydiler. Merkez servisten değişim için reddin geldiğini söylediler. Merkezi bizzat aradım. Son derece kaba bir üslupla beni terslediler ve garanti kapsamına almayacaklarını söylediler. 1) O kadar para verilen Nissan araçların camları güneşe dayanıksız mı 2) Müşteri memnuniyeti 3 araç sattıktan sonra bitiyor mu? 3 araç alan müşteri başından atılır mı? 3) Sürücü hatası yoksa ve araçta arıza ve problem çıkıyorsa ve garanti süresi içindeyse garantinin karşılaması gerekmiyor mu? 4)Nissan 10 sene kaporta garantisi veriyor. Eğer nemden bir çürüme olursa ve gerekli onarımı yapıyorsa neden güneşten çatlayan ön cam için aynı uygulamayı yapmıyor? Yani nem dış etkense güneş dış etken değilmi? Sonuç itibari ile aracımın ön camı garanti süresi içinde ayıplı mal olarak güneşten çatladı. Hafta içi ilk işim yasal işlemleri başlatmak olacak. Ve kırık camla dolaşacağım. Nissan bu hatasından vazgeçene kadar….

 2. Yaklaşık 3 aydır bütün marka ve modelleri inceledim ve dün JUKE 1.6 TEKNA manuel olan aracı aldım.Peki neden bu aracı aldım?önce bu sorunun cevabını vereyim ve ondan sonrada bu araç ile ilgili uzun süren kullanım ve sürüş ile ilgili izlenimlerimi aktarayım.bu benim altıncı aracım oldu.
  1-renault clio – (az yakardı ama konfor ve güvenlik sıfırdı.)
  2-tata – indigo – (az yakardı ama renault bile bu aracımdan daha iyiydi.araç tamamen bisiklet gibiydi.)
  3-fiat – bravo – (ne yakıtı, ne sürüşü nede duruşu beni tatmin etmedi.kullandığım en üst segment araçtı ama sanki bir alt segment gibiydi.tek güzel tarafı iç mekan malzemesi)
  4-ford focus – (malzeme kalitesi iyi.ama yol tutuş ve sorunsuzluk konusunda iyi değil.sıfır aracın bir çok sorunu oldu)
  5-peugeout 207 (tronic) – (ne malzeme kalitesi var, ne sorunsuzluk var nede güven veriyor.aracı 10 ay önce aldım ama 10 defa sorun çıkardı.oysaki bu aracı uzun yıllar kullanacağım diye severek almıştım ama 8 ayda beni kendinden soğutmayı başardı.klimasına kadar arıza yaptı.birkere olsun kaza yapmadım ama düz yolda giderken egzosu düştü.tampon yerinden çıktı.camların içindeki otomatik açma kapama mekanizması arıza yaptı.aksiyoner ve vites geçiş sistemi arıza yaptı.ve gözüm kapalı çok düşük bir fiyata sattım aracı.2 ay kadarda parça değişimini bekledim.)
  doğal olarak kendime sorunsuz diyebileceğim ve güvenli bir araç aramaya başladım.başladım araçları incelemeye… opel ,suzuki,mazda,toyota,honda.. bütün markalarda B ve C sınıfı araçları inceledim ve test sürüşü yaptım.kimisi güven verdi ama kalitesini beğenmedim ve buna rağmen fiyatı pahalı geldi.kimisi ise ne güven verdi nede sürüş zevki.bir akşam cafenin bahçesinde kuzenimle birlikte oturup hangi aracı alayım diye sohbet ederken karşımızdan acayip bir çekik gözlü araç geçip gitti.sanki asfaltta safari aracı gibi kocaman lambaları ve ışıl ışıl görüntüsüyle hiç kimseyi takmıyorum der gibi bir havası vardı.masadan kalkıp arkasından bakakaldım.ertesi gün sabah hemen nissan bayisine test sürüşüne gittim.daha aracın kapısını açıp kapatırken bile o tok ses bana kalite hissini verdi.iç mekanı inceledim.iç mekan çok hoştu.malzeme kalitesi sertti ama kırılgan ve kimyasalı yüksek olan o adi plastiklerden değildi.iç ve dış mekan kalite ve görünüm olarak benden geçer not aldıktan sonra bindim direksiyona.ve beni konfor olarak çok etkiledi.güvenlik ve yol tutuşu ise müthiş.araçtaki özellikler ise her ihtiyacınızı karşılıyor.ve bu noktadan sonra tam 3 ay boyunca diğer bütün araçları NISSAN JUKE ile karşılaştırmaya başladım.abisi olan QASQHAI bile iç mekanda daha kalitesiz.sonunda fiyat-güvenlik-sürüş keyfi ve özellik kriterlerini göz önüne aldığımda bu aracın yakınından geçen başka bir araç bulamadım.ve gittim aldım.aldıktan sonrada 150 km bir yolculuğa çıktım.
  gelelim sürüş izlenimlerime,
  1-aracın ön görüşü çok güzel.binek araçlar gibi alçakta değilsiniz.bu size trafikte çok avantaj sağlıyor.
  2-dizel motor gürültülü çalışıyor biraz.ama benzinli motor çok harika.sessiz ve agrasif araç kullanmayanlar için ideal.
  3-içeriye kesinlikle lastik sesini almıyor.
  4-aerodinamik yapısının bu kadar mükemmel olmasını beklemiyordum.içeriye rüzgar sesinide almıyor.
  5-agrasif kullanımda içeriye motor sesi geliyor.ama normal sürüşlerde kesinlikle motor sesi içeri girmiyor.
  6-otomatik vites ile manuel vites arasında karamsarlıkta kalmıştım.ama cruise kontrol özelliği uzun yoldaki otomatik vites avantajını öldürüyor.şehir içinde ise otomatik olması güzel.
  7-vites geçişleri kemikli.. vites geçişleri sert.bu yüzden bu araç kesinlikle bayanlar için tasarlanmış bir araç değil.
  8-sürekli ECO modda sürerseniz yakıt ekonomisi iyi.ama SPORT moda geçerseniz onu bilmiyorum.henüz karşılaştırmadım.
  9-denge sistemi ve fren güvenlik sistemleri harika çalışıyor.inanın daha önce bir aracın içinde kendimi hiç bu kadar güvenli hissetmemiştim.
  10-araç içindeki bluetooth sistemi ile telefonunuzu elinize almanıza gerek yok.aracın içine girdiğinizde otomatik olarak telefon araç ile bağlantı kuruyor.ama ilk kurulumu siz yapıp tanıtıyorsunuz ve ondan sonra.aracın içinde elinizde telefon olmadan konuşmak ve o konuştuğunuz kişi sanki arka koltukta oturuyormuş gibi algılamak çok güzel.bu arada sistem telefonunuzdaki bütün müzikleride hemen okuyup çalabiliyor.
  11-depo kapağı içeriden açılıyor ve benzinliğe gittiğinizde anahtarı kontaktan çıkartıp pompacıya verip beklemiyorsunuz.
  12-aracın kliması belkide şuana kadar gördüğüm en iyi klima.mükemmel derecede sessiz çalışıyor ve klimanın çalışıp çalışmadığını ekrana bakara anlıyorsunuz.bu çok hoş çünkü sıcak günlerde aracın içinde uğultulu bir şekilde seyahat etmiyorsunuz.ayrıca djital klimanın zamanlama ve devreye girip çıkma durumu çok iyi.sıcaklık değişimlerini size hissettirmiyor.
  13-aracın süspansiyonlarının sert olduğunu söylüyorlar.ama bu aracın süspansiyonları kesinlikle sert değil.yolun bozuk ve taşlı olması sizi rahatsız etmiyor.aracın içinde sallanmıyorsunuz.
  14-virajlarda mükemmel.kesinlikle merkezkaç kuvvetini hissetmiyorsunuz.ama ekrana bakarak aracın savrulma grafiğini anında görebilirsiniz.inanın bana 207 yere çok yakındı ama bu araç 207 den çok daha iyi bir yol tutuşa ve viraj alma yeteğine sahip.
  15-aracı ilk çalıştırmanızda her defasında direksiyon sağa ve sola çok az titreyerek kendini kontrol ediyor ve düzeltiyor otomatik olarak.göstergelerin ise hepsi sonuna kadar dayanıyor ve tekrar sıfırlanıyor.bütün göstergelerin sağlamlığını kontrol etmiş oluyorsunuz.
  16-cruişe control çok verimli çalışıyor.titreme yapmıyor ve gaza dengesiz yüklenmiyor.ayarladığınız sabit hızdan sapmıyor.ne rampada nede rampa aşağı.
  17-sağ ve sol aynalar çok net bir görüş sağlıyor.çünkü aynalar büyük.

  gelelim aracın eksilerine;
  1-müzik sistemi biraz daha iyi olabilirdi.yeterli ama mükemmel değil.Ford focustan sonra bana çok basit geldi.
  2-vites biraz daha yumuşak olmalıydı.
  3-yol bilgisayarını kontrol eden tuşun hemen direksiyonda olmasını isterdim ama değil.
  4-camların otomatik kapanmasını ve açılmasını sağlayan düğmeler birbirine girmiş gibi.ön cam yerine yanlışlıkla arkayı açıyorsunuz.ama alışılabilir.
  5-arka görüş çok kötü.net olarak arkayı göremiyorsunuz.
  6-kapı açık kaldığında hangi kapının açık kaldığını bilemiyorsunuz.açık kalan şey bağaj kapısıda olsa tek bir ikaz var.
  7-yol bilgisayarı ekranı çok küçük.biraz daha büyük olmalıydı.
  8-kapı açma kollarının kullanımı biraz tuhaf olmuş.ama şekli güzel.
  9-bu araç için kol dayama büyük bir eksik.mutlaka olmalıymış.
  10-dizel olanlarda DCI motor kullanmaları çok büyük bir hata.çok gürültülü.ben bu yüzden japon imalatı olan benzinli motoru tercih ettim.

  Ama ne olursa olsun bu araç aldığı parayı tamamen hakediyor.aracın sorunsuz olacağını düşünüyorum ama bunu zaman gösterecek.

 3. süper araba çok beğendim ama çok yakında asker olacağım için alamıyorum ama ben askerden gelene kadar satışta olursa alabilirim ben gelene kadar biraz daha fiyatlar düşer belki ben nissanı her zaman sevmiştim zaten ama juke’si bana çok farklı geldi

 4. bu arada arabanın kapı fitilleri gözüme çarptı bu ses alma konusunda hava alma konusunda sordum bişe olmaz dediler yinede bulup görüşmek gerek bi tane juke ci:)

 5. bence cros arabalar arasından en şık ilgi çekici vehoş ben soğuk memlekette yaşıyorum mazda 3 nıssan juke aasında kaldım motoru hakkında bilgim yok burada yollar bozuk bana lazım olan bir arabadaki özellik yollar bozuk yüksek olmalı -35 40 derce soğuk klima olmalı yakıt ucuz 1.25 lira ama olsun yinede yakıttan tasarruf olmalı mazda 3gayet iyiydi şimdi bu nu gödüm beni al diyor bana ama motoru ndan korkuyorum baktım arabaya gördüm 2 paket 35 bin lira burada en ii paketi 50 bin ama vermem şimdiden sipariş etmeyi düşünüyorum test arabası yok diye test edemedim ama vitesi az mesafeli tık tık ediyo vitese geçerken adı her neyse o şanzımanın inş.bi sorun çıkmaz

 6. düşünülebilir derecede şık bir tasarım, ancak üst özellikleri düşündüğümde fiyat kıyaslaması yaptığımda başka jip markalarına yönlenmeme neden olacaktır. .

 7. Fiyatlar tam olarak belli oldu.
  Yanına yaklaşılır gibi değil.

  JUKE 1.6 VISIA 5DR 4X2 M/T : 39.990
  JUKE 1.6 TEKNA 5DR 4X2 M/T :43.990
  JUKE 1.6 SPORT PACK 5DR 4X2 M/T :45.490
  JUKE 1.6 TEKNA 5DR 4X2 CVT :46.990
  JUKE 1.6 SPORT PACK 5DR 4X2 CVT: 48.490
  JUKE 1.6 PLATINUM 5DR 4X2 CVT: 51.490
  JUKE 1.6 PLATINUM LEATHER 5DR 4X2 CVT: 53.990
  JUKE 1.5 DCI VISIA 5DR 4X2 M/T: 44.990
  JUKE 1.5 DCI TEKNA 5DR 4X2 M/T: 48.990
  JUKE 1.5 DCI SPORT PACK 5DR 4X2 M/T: 50.490
  JUKE 1.6 DIG-T SPORT PACK 5DR 4X2 M/T: 59.990
  JUKE 1.6 DIG-T PLATINUM LEATHER 5DR 4X4 CVT: 74.990

  75 Bin verince Juke değer mi?

 8. tasarimi infinitiniyi andiriyor.yan gorunumu gercekten guzel kisacasi bu fiyata bu araba alinir.ama ust modellerinde fiyat artisi nedeniyle guzel bi jeep dusunulebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.