Yeni Astra 2010

2009 çıkışlı Opel Insignia’nın ardından Astra da değişime gidiyor. 2010 için hazırlanan yen Astra’ların ilk resimleri.

Merakla beklenen yeni Astra’nın daha önce test modellerinin resmi havaalanında gizlice çekilmiş ve oto gündemini meşgul etmişti. Fakat Alman Auto Motor und Sport dergisinde yayınlanan yeni Astra’nın orjinal resimleri gizli fotoğrafların asılsız olduğunu göstermişti.
Yeni Astra modelin 6. serisi olacak. Yeni kasa astralarda dış dizayn insignia ve astra klasik modelleriyle benzerlik gösterecek keskin hatlar barındırıyor. Bu hatlar ön kaput ve farlarda daha çok göze batıyor.
Moto Seçenekleri Şöyle Olacak:
Benzinli:
1.4 ,  90Beygir   – 1.7 , 110 Beygir  –  …?… ,  180 Beygir
Dizel:
Dizel motorlar 1.7 olacak. Beygir bilinmiyor.
Simgiki Astralara göre 15 CM daha uzun olacak yeni Astra, sürüşe duyarlı far sistemi, elektrikli el freni ve otomatik park sistemi gibi gelişmiş özelliklere sahip olacak.
General Motors’a bağlı olarak faaliyet gösteren Opel, GM’nin son ekonomik krizde iflasın eşiğine gelmesiyle zor günler geçiriyor. Türkiye’de dahil pek çok ülkede giderek pazar kaybeden Opel, kısıtlı ve eskimiş model seçeneklerini arttırmaya çalışarak imaj tazelemeyi deniyor.
23 Comments

 1. bende 2008 model cıroen c3 var orhan ark benim arabada 250 tl izmire git gel yaptım ist geldiğimde halende 1 diş mazot vardı madem az yaksın iztiyon c3 olcak ozaman

 2. yahu arkadaşlar !!! takmışsınız kafaya ASTRA ASTRA diye….dünyada sadece ASTRA mı var ALLAH aşkına!!! başınızı çevirin de bir de HONDA YENİ KASA JAZZ a bakın kesinlikle baktıkça SARHOŞ olacaksınız!!! ….ilk 100bin kilometrede size yakıtta sadece 8,500TL AMORTİ ediyor !!!,,,varmı yeni kasa ASTRA da böyle bir amorti HI???

 3. 2010 Yeni Astra 1.4 Enjoy Plus Paketli olarak satın aldım ve arabam 7000 km ye yaklaştı. Öncelikle yakıt değerinin şehiriçi 25 krş olması gerçekten cezbedici. Fiyat olarak da bu donanım ve özellikleriyle normal diye düşünüyorum. Uzun yoldaki rahatlığınıda söylemek isterim. Rahatlık, konfor, güvenlik ve ekonomi bir araya getirilerek bu kadar olur diyorum.

 4. Yeni astra dizel baz versiyonu 45 bin lira. Megane ise 38 civarı. 45 bin liraya megane 3’ün açılır tavan ve navigasyonlu en üst versiyonu alınabiliyor. Yeni astra’da arka tavanın çok alçak olması da eksi bir özellik olarak görülüyor.
  Mazda 3’ün dizeli çıktı. Onun fiyatı da 47 liraydı. Düşünülebilir.

 5. arkadaşlar.bende astra almayı düşünüyorum.ama yeni megane hb mi alsam astra mı alsam karar verermiyorum.meganlar daha opsiyonlu.ama dier tarafta da astra var..yardımcı olurmsunuz.dizel almayı düşünüyorum.!

 6. bende opel düşünüyorum ancak anca alabilirsem sıfır olarak 38-40 milyarlık birşey alıcam. yıl sonunda indirim olursa sizce ne kadar olur dizel için konuşuyorum. 45 BANA FAZLA ÇÜNKÜ. bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkür ederim

 7. Yeni dizel Astra 2010 ilkbaharda saılacak. Fiyatı da zaman belli olacak. Ama en ucuz benzinli model 40.200 olduğuna göre dizel motor 45’e yakın olur gibi. Belki yıl sonu kampanyadan alınabilir. En donanımsız Astra için 45 fazla.

 8. opelin internet sitesinde yeni astranın dizel motor seçeneği olduğu yazıyor… hemde 1.3 CDTI…. eski astraya göre daha az yakıyor… şehir içi 5.1 yazıyor. ama fiyatı hakkında bilgi verilmemiş…. bilen arkadaşlar varsa paylaşmasını rica ediyoruz….. tsk.ler…

 9. eskisini sattım yeni kasa alıyım diye onunda dizeli yok gelecek olanda multijet 1.3 lütfen degiştirin şu motoru

 10. gerçekte burada göründüğünden çok daha çekici ben aldım ve çok memnunum gerçekten harika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.