Toyota Urban Cruiser

Toyota’nın küçük SUV sınıfına giren yeni modeli Urban Cruiser’ın donanım ve performans seçeneklerini inceliyoruz.

Alıştığımız büyük arazi araçlarına şehirli bir çözüm getiren Urban Cruiser, küçük hatlarına rağmen yüksek donanım özellikleri taşıyor.

Urban Cruiser’ın Ölçüleri:
Urban Cruiser ölçüler bakımından oldukça mütevazi. Araç 393 cm uzunluğunda. Yeni Fiesta’yla neredeyse aynı boyutta. 172,5 cm genişlik, 152,5 yükseklik.
Urban Cruiser Yakıt Tüketimi
Mini SUV özelliğindeki Toyota Urban Cruiser yakıt tüketimi ve CO2 salınımı açısından da önemli avantajlar barındırıyor.
Araç Benzinli motor 5.5 litre ortalama yakıt tüketirken dizel motorda bu değer 4.9’a kadar düşüyor. İki motorda da CO2 oranı 130l/km civarında.

Urban Cruiser Start Stop Özelliği:
Yeni model araçlarda görmeye alıştığımız start&Stop özelliği araç kırmızı ışık veya benzer durumlarda boşta çalışmasını engelliyor. Bu sayede fazladan yakıt tüketiminin önüne geçiliyor. Debriyaja basıldığında motor otomatik olarak çalışarak yolculuğa devam edilebiliyor.

Urban Cruiser Donanım
Araçta bulunan bazı donanımlar şöyle: Kendiliğinden karararan dikiz aynası. Dört teker çekişli(AWD) Anahtarsız, sürücü tanıma sistemi. 7 Hava yastığı, EBD, ABS, Fren destek sistemi(BA), Çekiş kontrol sistemi (TRC),
Araç denge kontrol sistemi (VSC), Akıllı değişken subab zamanlaması (Dual VVT-i)

Toyota Urban Cruiser İkinci El
Henüz yeterli pazar doydunluğuna ulaşamayan Urban Cruiser’in piyasaya çıkalı çok fazla olmaması bunda çok etkili. İkinci el piyasası olarak ciddi oranda araç bulmak henüz mümkün değil ama illa ki ikinci el Urban Cruiser almak istenirse internette şimdilik sınırlı sayıda da olsa araç bulunabiliyor
Urban Cruiser Alınır mı?
Toyotanın çoğu modelinde olduğu gibi fiyat olarak dengi modellere göre biraz daha pahalı. Aslına bakılırsa arazi taşıtı almak isteyen tüketiciler 50 bin lirayı gözden çıkardığında büyük SUV’lara yöneliyor. Toyota Urban Cruiser şehirde arazi aracı kullanmak için üretilmişe benziyor. Araç kitle olarak bayan ve gençlere daha çok hitap ediyor.

Urban Cruiser Comford ve Elegant donanım seçenekleriyle geliyor. Araç dilenirse entegre navigasyon sistemli olarak da alınabiliyor.  En üst donanımın bugünkü fiyatı 56 Bin lira.


Aracın en olumsuz özelliği çarpışma testlerinden geçer not alamaması. Euro Ncap puanı 3’te kalmış.

Toyota Urban Cruiser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.