Isıtmalı Giysi

Kış aylarının soğuğundan korunmak için ince ve üst üste giysiler giymemiz gerekir. Burada amaç vücut ısımızı korumaktır.
ısıyı korumak yerine dışarıdan ısı veren bir sistem.

Isınmak için elektrikli ısıtıcı bulunan giysileri düşünmeyenimiz neredeyse yoktur. Isıtıcı tel kullanılarak düşünülen bu yöntem tüm termik ısıtıcılar çok enerji tükettiği için başarılı olamamıştır.
İnfraret yani kızıl ötesi ısıtıcıların ortaya çıkmasıyla bahsi geçen konuda da farklı bir çözüm yolu ortaya çıkmış. Az enerji tüketen kızılötesi lambalar ince bir giysinin içine yerleştiriliyor. Yelek şeklindeki giyideki lambalar elektriği küçük bir bataryadan sağlıyor. Bu sayede üşümeden ve şıklığımızı bozmadan soğuk kış günlerini, hatta daha sert iklimleri sıcak geçirmek mümkün.
Üzerinde çalışıldığında askeri uygulama alanlarına da sahip olabilecek bir buluş.
japantrendshop.com adresinde 292 dolar.

5 Comments

  1. ben vücud ısısı ile ısınan mont istiyorum acaba var mı ?
    ne olur biri solesin

  2. Gerçekten çok güzel,iyi,kullanışlı bir tasarım.Okulda teknoloji tasarım dersinde aklımızdan gelen kendi tasarladığımız bir kullanışlı eşya yapın dedi bende düşündüm taşındım aklıma bu geldi öğretmen onu yapmakta zorlanabilirsin istersen internetten biraz araştır dedi.Bende bir bakıyım dedim gerçektende ısıtıcı mont varmış.Tebrik ederim çok güzel bir icat ve buluş bunu bulupta yapanı tebrik ederim mantıklıca bir icat.Kış günü çok üşüyen üzerinde mont olmasına rağmen üşüyen insanlar var onlar için çok mantıklıca bir buluş.

  3. ısıtmalı giysi
    söz konusu giysi motorsiklet kullanıcıları için geliştirilmiş alman malı,su soğutmalı motorsikletin atık ısısını kullanarak eşanjör vasıtasıyla içten giyilen özel bir tulum yada mont sayesinde silikon hortumlar kanalıyla tüm vucutta özel sıvısı dolaşıyor,hiç bir yan etkisi sağlık açısından sakıncası bulunmuyor,tüm testlerden başarı ile geçmiş kuzey kutbunda bile denemişler termostat ayarlı ve 55 santigrata kadar sıcaklık ayarı yapılabiliyor,ilgilenen motorsiklet kullanıcılarına tavsiye ederim,ben şahsen kullanıyorum,türkiye içinde değişik ve soğuk noktalara gittim çok memnunum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.