Geely NCap Testi

Çin otomobili Geely modelleri ucuz olmasına karşın güvenlik kosonda şüpheyle karşılanıyor. Biz de bu yazımızda Gelly’lerin çarpışma testlerini
yayınlıyoruz.

Geely otomobiller çarpışma testlerinde iki faktörle sınanıyor. Burundan düz duvara çarpmalarda araç çok fazla hasar görmüyor. Fakat Parça bloğa çarptığında Geely oldukça hasar görüyor.

Parça blok çarpışma testi (MK):

199 Comments

 1. 🙂 Arkadaşlar bu arada ben 2 ay önce değil 4 ay önce aldım, aklım karışmış baya. Bakın aracı kullananlar memnun bende öyle sonucta C segmentine ait bir arabayı 20.000 e alıyorsunuz diğer C segmenti arabalar 35.000 den başlıyor. Ama alacaklar alsınlar memnun kalacaklarından eminim hem ncap testlerine bakıpta araba almayın bence her araba o hıza dayanamaz bugün 500.000 dolarlık arabalardan ölü çıkan insan sayısı az değil olayın bu boyutuna bakınca da zaten dikkatli kullanırsanız hızı aşmazsanız kaza da yapmazsınız sanki şu olumsuz yorumu yapanlar “biz karar verdik arabayı alınca kaza yapacağız sağlamlığını ölçüyoruz” havasına girmişler anlamak mümkün değil.

 2. Arkadaşlar merhaba
  3 ay önce geely echo modelinden satın aldım.Sizlere tavsiyem yukrıda yazan olumsuz cümlelere inanmayın.Ben memnunum bir sorun yaşamadım çok fazla km yapmadım.Benim için tek olumsuz yani şehir içi biraz fazla yakıyor.Servisi ile görüştüğümde 1 depo benzinle (ortalama 130tl ye doluyor) 500 km yol yapıyormuş .Ben şehir içinde 350 km yaptım servisine sorduğumda 2000 km den sonra değişeceğini söyledi.
  Onun harici hiç bir sorun yok.Çok memnunum.
  Bilgilerinize

 3. Ben 25 Kasım’da familiy MK modelini aldım. 500 km’si uzun yol 1720 kmyol yaptım. Birdost tarafından yapılan yoruma katılmıyorum. şimdiye kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Arabadan menmunum. Şehirler arası yolda km’ye eski parayla 190 yakıyor. İleriki yıllarda tutulacağını düşünüyorum. Ayrıca dünyanın farkettiği Çin’i artık bizler de farketmemiz gerekiyor sanırım. Adamlar tamamen kendi yaptıkları yolcu uçağını geçen ay denediler, uzaya gidiyorlar, geely şirketi Volvoyu satın alıyor. Dünyanın yeni süper gücü olma yolundalar. Biz halen Çin oyuncaklarına bakarak değerlendirme yapıyoruz.. Çin bütün mallarını o kalitesiz oyuncaklar gibi yaparak mı dünyada süper güç olacak. O mantıkla bakarsak yaptıkları uçakları da düşerdi ama denemeleri başarılı oldu. Ben Kullanıyorum ve menmunum ama tabi ki herkes kendi şartlarına göre karar verecektir.

 4. arkadaşlar merhaba,ben 3 ay önce sedan mk modelini aldım.şu an 2500 km yol yaptım.Araba gayet rahat konforlu ve güvenli .tam bir aile arabası.Macera arıyorsan otobanda 160-180 den aşağı inmiyorsan,trafikte makaslara giriyorsan diyebilirimki o zaman bu araç size göre değil.çünki bu araç sakin huzurlu ve olması gerektiği gibi kulanılırsa tam bir aile arabası.Ben çok memnunum.Fiyat olarakta tabiki terciğimdir.Düşünün birkere türkiyede çin mallarının ve çin imajının kalite olarak yerlerde gezdiği bir dönemde çinin özel sektörü piyasaya kendi öz varlığı bir araç modeli sunuyor.Bu aracı piyasaya süren bu insanlar böyle bir imaj varken buna rağmen bir araba modeli sunabiliyorlarsa o zaman düşünün bir kere kaliteye nekadar önem vereceklerini.Bütün bu olumsuzluklara göğüs gerebilecek bir kalite sunmak zorunda olduklarını onlarda biliyor.Dediğim gibi ben çok memnunum 2. el bu arabanın fiyatından daha pahalı bir arabaya para vereceğime bu fiyata sıfır bir geely alırım hiç değilse önceden kazası varmıydı arızalımıydı diye aklımın bir köşesinde böyle olumsuz sorularla yaşamak zorunda kalmam.Birde dikkatimi ,bu arabayı kullananda yorum yapıyor,bu arabayı daha hiç görmemiş olanlarda yorum yapıyor.Arkadaşlar karar aşamasındaki insanların fikirlerine yardımcı olmak isteniyorsa lütfen bu araca sahip olan insanlar yorum yapsınlar.doğrusuda budur zaten.herkeze iyi günler..

 5. Arkadaşlar bende de Geely Mk var ilk çıktığında almıştık ve üzerinden 2 ay geçti şu an için memnunuz hiç bir sorunu yok “birdost”nickli yukarda kapsamlı bilgi veren arkadaşıda yadırgadım doğrusu nasıl görmek istersen öyle bakarsın zaten galiba siz oraya direk bunlar Çin malıdır kötüdür anlayışıyla gittiniz dolayısıyla bu tür yorumlar yapmanız kolay… Gerçekten rahat bir araba hiçbir eksiği yok performansıda iyi sonuçta Geely Mk modeli 1200 küsür kg sahip bugün bu arabalara kötü diyeceksek bu kadar ağır olduğunu nasıl açıklayacaksın bu kadar kötüyse içi boşsa niye ağırlığı 1200’ün üstünde… Alacak arkadaşlar benimle iletişime geçebilir Geely Mk modeli hakkında ayrıntılı bilgi verebilirim.

 6. arkadaşlar hala aramızda 2000 model doğanlara 12 binlira veren aptallar var bence bazı modellerinin kaza testleride gayet iyi. ve araçta yok yok ben kısa mesafede kullanıyorum şehirler arası pek nadir kullanıyorum 2001 samaram var 2,5 yıl oldu alalı 10.000 km yol yapamadım ve kaza yapmak için almıyoruz bunları akıllı ol 90 ı geçme hem cebin yanmasın hem canın allaha şükür hiçbir kazam yok ve böyle 0 bir araç hiç anahtar vurmadan rahat 10 yıl gider benim gibi az ve temiz kullanan birine bence alınır düşünüyorum kaliteli arac kullanmak istiyorum

 7. ARKADAŞ BU ARACI ALIP KULLANAN VARSA YORUM YAPSIN, BOYLE DEDİKODU YAPMAYA GEREK YOK. BENDE ARABA ALMAK ÜZEREYİM BUNU ALMAZSAM 1990 MODEL BMW ALACAM AYNI FİYATA

 8. Bir dost arkadaşım sanırım sen bu derse ii çalışmışsın.
  Sıralayım istersen
  1 yollarda görmedigim kaza yok işim geregi işim bende kalsın söylemeyim
  2 kendim avrupa en iyisinii yaptıgını iddia eden bir firmanın otomobili ile kaza yaptım süratim 88 inan 88 yandan bir araca vurdum sonuç motor kucagımdaydı.
  3 b segmentinde bir araçla oda avrupa 2006 model bir kaç takla attık sonuç tavan dündüz ve egilmedik birşey kalmadı uctugumuz yer ise tarım yapılan traktör ile sürülmüş yumuşak torak.
  4 bu araç bu paraya alınır
  5 sen almazsan alma
  6 markası var diye 10,000 tl fazla ödeyipte onlara reklam yaptırmam
  7 1300 motoru var ekonomik olacagına eminim
  8 senin kullandıgın pc bile çin malı bunu unutma
  9 çinlilerin her malı kötü degil gidip gelenlere sor söylesinler orda da ucuzu var pahalısı var
  10 150,000 km yada 3 yıl garantisi var
  BU ADAMLAR DAHA NE YAPSIN
  BUNLARI BİZE 15,000 TL LİK BİR ARABADA KİM YAPTI DAHA ÖNCE…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mesajınıza resim eklebilirsiniz. (Yanlızca JPEG) Uygun görülmeyen görseller onaylanmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest