Focus mu Auris mi?

focus-aurisYakın fiyat seçeneklerine sahip aynı sınıftaki iki otomobil olan Ford Focus ve Toyota Auris’i karşılaştırıyoruz.

Ön görünüm
focus-auris-1
Ön görünüm açısından focus ve aurisi karşılaştırdığımızda Auris daha spor bir izlenim uyandırıyor. Focus ise spor görünüşüne rağmen biraz daha ciddi bir hava oluşturuyor.
focus mu auris mi?
Profilden bakıldığında iki modelin farlı tasarım özellikleri daha çok fark ediliyor. Auris daha kıvrak bir hava yaratırken, HB Focus sedan görünümüne yakın bir izlenim oluşturuyor.
Auris’in uzınluğu 4.22m iken Focus 4.34 metre uzunluğunda. Bu durumda Focus daha büyük bir araç.
Focus ve Auris
Arkadan bakıldığında Auris’in sahip olduğu profil çoğu hatchback modeliyle benzerlik içerirken Focus kendine has bir görüntü oluşyuruyor. Focus’un yüksek sinyal lambaları da ayrı bir spor hava ortaya çıkarmış.
İç mekanlar
İç tasarım açısından Auris Focus’a göre daha teknolojik. Fonksiyonel saklama kapları ve bardaklıklar açısından bakıldığında Auris Focus’a göre daha avantajlı.
Klima ve müzik sistemleri
focus-auris
İç konsollar Auris’te daha kaliteli görünüyor. Buna karşın Focus Titanium modelleri Sony müzik sistemi kalitesine sahip olarak geliyor.

Yakıt Tüketimi
Auris tüm motor seçeneklerinde birleşik 5.0 litre yakıt tüketiyor.
Focus benzinli modellerinde 6.6 ve 7.7 birleşik tüketim miktarına sahipken dizel motorlar 4.5 litre yakıt tüketiyor.

12 Comments

  1. öncelikle arkadaşlar auirs 1.4 d-d conpart extra 2011 model aracım var araç yol tutuşda yakıtı konusunda çok cimri içeriye ses vermiyo focus da kullandım ama focus içeriye çok ses veriyo koltukları hiç rahat degil on konsolu oturdugunuz zman göremiyorusunuz ama auirs öyle degil vites yeri çok güzel koltuklar rahat kıvra anı zamanda makaslarda çok iyi o focus dan az yakıyo yakıt konusunda o kadar söylim iyi günler herkeze .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.