Dacia Duster

Dacia yeni arazi aracın Duster’in tanıtımını yaptı. Uygun fiyatıyla en cazip 4×4 olma yolunda olan Dacia Duster 2010 Mayısına yollara çıkacak.

Herkesin alabileceği kullanışlı araçlar üretmeyi amaclayan bir Renault girişimi olan Dacia, Arazi aracı almak isteyenlere uygun fiyatlı bir çözüm sunuyor.
Benzinli Dahiatsu Terios’tan başka uygun fiyatlı 4×4 bulamayan kullanıcılar 70 – 80 bin liralık pahalı arazi taşıtları almaktansa düşük modelli ve LPG’li araçlara yöneliyordu. Alt ve orta sınıf kullanıcılar için bir lüks olan 4×4 araçların uygun fiyatlarla, güvenilir markalar tarafından üretilmesi halinde büyük talep göreceğini tahmin eden Dacia, pazardaki bu boşluğu kapatmak amacıyla Duster Modelini çıkardı.

290 Milyon Avro yatırımla başlanan Duster projesi ardından Nisan Sonunda Türkiye’de satışlar başlayacak.
Daci Duster Fiyat:
Duster’in 4×2 modeli 30 bin, 4×4 modeli ise 36 bin liradan satılacak.

Dacia Duster Boyutlar
Uznluk: 4.31 metre
Genişlik: 1.82 metre
Kütle: 1180(4×2) – 1280 (4×4)

Motor Seçenekleri:
1.6 – 16v – 110 HP,    1.5 dCI – 85 HP,        1.5 dCI – 105 HP

Dacia Dusterler Romanya’da Piteşti fabrikasında üretiliyorlar.

Araçlarının kalitesine güvenen Dacia 3 yıl veya 100 bin km garantisi sunuyor.


iç dizayn açısından Duster, pahalı modellere göre biraz basit kaçsa da yeterli çekiciliğe ve kullanışlılığa sahip.

10 Comments

 1. dacia hem tutulmuyor hemde iç dizayn çok basit kalıyor diyer modellere göre bu çağda bir navigasyon tv ekranı gibi şeyler düşünülmüyor nedense

 2. Ben 2 gün oldu alalı 4×4 duster. konforu çok iyi yakıtı yeni olduğu için biraz fazla ama düzelir. Almayı düşünenlere alın derim. Fakat Dacia pek tutulmuyormuş. Satarken sıkıntı deniliyor bu da benim bozuyor.

 3. bizdede dacia duster var çok güzel konforlu 0 aldık taksitle iç konforu rahat geniş jip gibi heryere gidebiliyor herkese tavsiye ederim çok güzel araba süper o kadar güzelki diyecek kelime bulamıyorum

 4. iyi güzel herkes iyi tarafını özetliyor ama istanbul gibi bir şehirde vitesli araba kullanmak sinir hastası yapıyor insanları bu
  arabanın otomatik viteslisi yokmu çıkmayacakmı bu arabayı köyde dağdamı kullanacak millet şehir trafiği artık çekilmez bir hal aldı düşünen yokmu bu vites olayını otomatik vites olrak çıkarsa almayı düşünürüm.umarım benim gibi çok düşünen vardır

 5. merhaba 1.5 DCİ 110 beygir ful donanım laurette esp li aracimda.ABS-EBD-EBA-ESC-CSV-ASR-EBV-AFU Sistemleri ve bu sistemleri kullanan ESP sistemi var. Bu sistemlere rin uyarlanması ile hiçbir araçta olmiyan AWD (Auto modu), ve 4WD lock (diferansiyel kilitli 4X4 ) sistemi var asfalta yağmur sularında,hafıf karda,buzda yani kaygan olması muhtemel asfalt yollarda auto modu seçilerek AWD sistemidir diger araçlara göre yere 2.26 kat daha iyi basarsiniz 4 tekerlek yük dagılımı ile. diger araçlar sizin gibi saglam gidemediklerinden arkanızdan baka kalırlar araçlarına güvenip gaz basamazlar bu nedenle siz asfaltta kralsınız . Sadece asfalttamı Alın aracınızı 4 WD lock moduna en kötü dag arazi ve zorlu tüm yollarda kar dahil diger araçların zincir taktığı yerlerden zincirsiz geçin hayretler içinde baka kalsınlar evet yine kral sizsiniz. Bir araçla iki araç sahibisiniz bu herkese nasıp olmaz sadece ful donanım duster sahipleri bunu bilirler .şehir içindeyse alın 2WD moduna yakıtınız az olsun yerede diger araçlara göre 1.6 kat saglam basın , alın size bol bol artı avantajlar. Sevgiyle hoşçakalın laztayfun.

 6. merhaba 1.5 DCİ 110 beygir ful donanım laurette esp li aracimda.ABS-EBD-EBA-ESC-CSV-ASR-EBV-AFU Sistemleri ve bu sistemleri kullanan ESP sistemi var. Bu sistemlere rin uyarlanması ile 4 çekerlerin her iki sistemide bu araçta mevcut. AWD (Auto modu), ve 4WD lock (diferansiyel kilitli 4X4 ) sistemi var asfalta yağmur sularında,hafıf karda,buzda yani kaygan olması muhtemel asfalt yollarda auto modu seçilerek AWD sistemidir diger araçlara göre yere 2.26 kat daha iyi basarsiniz 4 tekerlek yük dagılımı ile. diger araçlar sizin gibi saglam gidemediklerinden arkanızdan baka kalırlar raçlarına güvenip gaz basamazlar bu nedenle siz asfaltta kralsınız . Sadece asfalttamı Alın aracınızı 4 WD lock moduna en kötü dag arazi ve zorlu tüm yollarda kar dahil diger araçların zincir taktığı yerlerden zincirsiz geçin hayretler içinde baka kalsınlar evet yine kral sizsiniz. Bir araçla iki araç sahibisiniz bu herkese nasıp olmaz sadece ful donanım duster sahipleri bunu bilirler . normal şartlarda ise 2WD moduna alırsınız yakıtınız azalır ve de 4×1 araçlara göre de yere 1.6 kat daha saglam basarsınız ,her zaman güvendesiniz daha ne olsun. Sevgiyle hoşçakalın laztayfun.

 7. bende 2010 odel dacia duster var çok temiz mp3 çalar cd ibre 220 ibre 220 vuruyo yani geliyo
  26.000tl istiyorum
  tel 05464064496

 8. taksit imkanı varmı varsa da ne şekil 2. elde olabilir 0 da olur. . ?

 9. simdiye kadar bmw,porsche ve audi’lerin büyük araclari haricinde pek ilgimi ceken olmadi.ama bu modeli görünce hem fiyat hem model hemde görünüs olarak biranda tüm ilgimi kendisine kaydirdi.bir tek ic dizaynda basit kalmis ancak oda güzel bir modifiyeyle taninmicak hale gelir..
  70bine 2.el alinip tüm para harcanicagina,bu canavar alinip kalan parayla a’dan z’ye yeniden dösenebilir.1 ay sonra elimdesin duster’im.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.