Calma Biberon

Yeni doğan bebeklerin anne memesi ve biberon arasında yaşadığı uyum sorununu çözmek amacıyla üretildiği belirtilen calma biberon modeli alanının ünlü markalarından biri olan Medela tarafından üretilmiş.

Neredeyse tüm annelerin yaşadığı “bebeğim biberona alışır mı” korkusu çoğu zaman haklı gerekçelere dayanıyor. İlk günlerde anne memesini ememeyen veya annede süt olmadığı için biberona başlayan bebeklerin daha sonra memeye alışmaları zor olmakta. Biberonun ağız yapısı ve emme davranışı memeyle tam uyumlu olmadığı için bebekler bu sorunu yaşamakta.
Anne – bebek ürünleri üreticisi Medela geliştirdiği yeni biberon modeliyle yaşanan bu sıkıntının önüne geçtiğini iddia ediyor.
Özel uç yapısıyla tasarlanan biberon ülkemizde 50 liraya yakın bir fiyattan atılıyor.

Firma ürününü şöyle tanıtıyor:
“Geleneksel biberon bebekleri doğal emme davranışlarından vazgeçmeye zorlar bu emziklerde süt kendiliğinden akar. Bebek sütün akışını kontrol edemez ve süt biranda bebeğin ağzına dolar. Bu nedenle bebek anne göğsünde uyguladığı beslenme davranışını değiştirmek zorunda kalır. Neredeyse ‘’Tembel Bir Beslenici’’ olur. Oysaki anne göğsünden beslenme sırasında bebeğin öğrendiği doğal beslenme davranışında süt akışının gerçekleşmesi için bebeğin ağzını çalıştırması gerekir. Bebeğin ağzındaki vakum maksimum seviyeye çıktığında süt akışı başlar. Bu dönemde bebeğin dili en alt noktadadır ve anne göğüs ucu bebeğin ağzında en derinlere çekilmiştir. Bu davranış Calma’da da aynıdır bebek vakum yapmak zorundadır. Ayrıca uyguladığı vakum gücünde süt akışı gerçekleşir. Calma’nın anne memesine benzeyen benzersiz tasarımı sayesinde bebekler öğrendikleri doğal beslenme davranışını biberon başlığı üzerinde uygularlar. Bu sayede bebekler anne göğsünü reddetmezler.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.