Android Tv Box Modelleri

android-tv-boxSmart özelliği bulunmayan Led Televizyonlar için üretilen Tv Box modellerini tanıyoruz. Kısaca tanımlarsak Tv Box cihazları internete bağlanabiliyor ekran görüntüsünü HDMI üzerinden televizyona aktarıyor.

Tv box Almak mantıklı mı?

Öncelikle aynı televizyonun smart olan ve olmayan modellerini incelemek gerekiyor. Genel olarak baktığımızda yaklaşık 2000 TL olan televizyonlarda bu smart farkı 200-250 tl arası. Bu paraya iyi bir tv box almak pek mümkün görünmüyor. Tavsiyemiz yeni tv alırken smart olanını tercih etmeniz.

Bunun yanında SEG tv vb. uygun fiyatlı modellerde smart kalitesi ve güncellemeler sizi tatmin etmeyebilir. Bu tip modellerde smart olmayan tv alıp tvbox kullanmak daha mantıklı görünüyor.

Hangi Tv Box modeli
M9+
8GB roma sahip. 4K, 3D, Bluetooth, Miracast desteği var. Piyasa fiyatı 400 lira dolayında.
m9
M8S
K, 3D, Bluetooth, Miracast desteği var. Çok satan bir model. Kullanıcı yorumları iyi. Yaklaşık fiyatı 250TL
m8s
Everest Tv Box
1080p, flash desteği, 3D var. Wifi yok. kabloyla bağlanıyor. Kullanıcı yorumları iş gördüğünü ama fazla beklenti içinde olunmaması gerektiğini belirtiyor. Yaklaşık 15 TL.
everest-tv-box

Goldmaster HDM-218 Cutie
Bu ürün tvbox değil, smartstick olarak geçiyor. tvboxlardan farkı HDMIye kabloyla değil direkt bağlanıyor ve kumandası bulunmuyor. Cihaz telefona yüklenen uygulamayla kumanda ediliyor.
Wifi var. 1080p. 4GB hafıza. 1GB ram
goldmaster-smart-stick

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.