Yeni Astra 2010

2009 çıkışlı Opel Insignia’nın ardından Astra da değişime gidiyor. 2010 için hazırlanan yen Astra’ların ilk resimleri.

Merakla beklenen yeni Astra’nın daha önce test modellerinin resmi havaalanında gizlice çekilmiş ve oto gündemini meşgul etmişti. Fakat Alman Auto Motor und Sport dergisinde yayınlanan yeni Astra’nın orjinal resimleri gizli fotoğrafların asılsız olduğunu göstermişti.
Yeni Astra modelin 6. serisi olacak. Yeni kasa astralarda dış dizayn insignia ve astra klasik modelleriyle benzerlik gösterecek keskin hatlar barındırıyor. Bu hatlar ön kaput ve farlarda daha çok göze batıyor.
Moto Seçenekleri Şöyle Olacak:
Benzinli:
1.4 ,  90Beygir   – 1.7 , 110 Beygir  –  …?… ,  180 Beygir
Dizel:
Dizel motorlar 1.7 olacak. Beygir bilinmiyor.
Simgiki Astralara göre 15 CM daha uzun olacak yeni Astra, sürüşe duyarlı far sistemi, elektrikli el freni ve otomatik park sistemi gibi gelişmiş özelliklere sahip olacak.
General Motors’a bağlı olarak faaliyet gösteren Opel, GM’nin son ekonomik krizde iflasın eşiğine gelmesiyle zor günler geçiriyor. Türkiye’de dahil pek çok ülkede giderek pazar kaybeden Opel, kısıtlı ve eskimiş model seçeneklerini arttırmaya çalışarak imaj tazelemeyi deniyor.
23 Comments

  1. bende opel kullanıcıı larak.yeni opel astra cosmo otomatiğinin gelmesini dört gözle beklıyorum.ellerine sağlık opellll yeni kasa harika.

  2. her model gibi buda ilk başta küçük görünsede bence insanlar tarafından benimsenecektir güzel olmuş.

  3. Merhaba Opelciler… Bende bu aracın ve Opelin cam fitillerini üreten firmada çalışmaktayım… Ben aslında Honda hayranıyım ve Honda kullanmaktayım… Ama bu aracıda tuttum… Alana iyi bakmak yakışır…

  4. ben zaten opel astra hb otomatik dizel kullanıyorum. yeni astrayıda çok beğendim fakat otomatik dizeli yokmuş. çıkarsa mutlaka bende almak isterim.

  5. Fotoğraflara bakarak yorum yapmak doğru olmaz ama başka seçeneğim şu anda yok. Beğenmediklerim:kasa çok fazla yuvarlak, ön tampon ön akstan biraz uzak, yani neredeyse aracın ortasına gelmiş gibi. Ve hiç sevmediğim ön görüş bozukluğunun (ön camdan sürücünün uzaklaştırılması suretiyle ayrodinamik-yanlış yazmış olabilirim yabancı dilim fransızca- katsayısını artırmak için) bir yolcu gibi sürücüye sunulması hatasına düşülmüş gibi. İç mekanı henüz görmedim. Dış görünüş yani dizayn olarak geleneksel çizgilerine pek sadık kalmamış gibi geldi bana. 1997 Opel Astre Sİ kullanmış birisi olarak böyle düşündüğüm öne sürülebilir. Ama başka markalarda kullandım. Beğendiklerim: Aracın 15 cm uzatılması, motor seçeneklerinin çok olması, motor seçeneklerinde ara hacimlerin (1,7) tercih edilmesi. Bir şey söylemek için muhakkak sürmek gerekir. Her sürücüye kazasız yolculuklar dilerim.

  6. bence bu arabanın adını yeni corsa olarak değiştirilseler hem astranın kariyerine leke sürülmemiş olur hemde corsa için iyi bir atak olur. sonuç olarak astra için berbat olur düşüncesindeyim

  7. çok çekici bir görünümü var,şu anda astra sedan kullanıyorum,2010 kasa astra yıda düşünebilirim.

  8. Astra kulanıcısıyım astradan başka arabaya binmem zira fiat olarak alabilecek durumda değilim. inşallah ilerde alabileceğimiz makul bir fiat verilir.Hayırlısı olsun güzel araçtır.4 gözle bekliyorum.

  9. Bende astra kullanıcısıyım ve çok memnunum bence astranın her kasasında olduğu gibi bu kasada piyasada yeterince yer bulacaktır çünkü şunu unutmamak gerekir ki ASTRA opel’in amiral gemisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.