USB Pil

usb pilŞarj edilebilir pilleri doldurmak son derece sıkıcıdır. Kocaman şarj aletlerinin ele ayağa dolanması da cabası. Usb Cell ismiyle satılan bu piller bilgisayarların usb girişlerinde şarj edilebiliyor. Hem de başka hiçbir şeye ihtiyaç duymadan.


Tek seferlik kullanıma sahip piilerin çevreyi ne derece kirlettiği çoğumuzun malumudur. Bir pil 1 ton suyu kirletmektedir. Şarj edilebilir piller bu problemi çözebilmekle beraber şarj edilmeleri zahmetli bir yöntem olduğu için çoğu kişi tarafından sahip olunsa bile kullanımında sıkıntı çekilen bir üründür. İşte bu problemlere çözüm bulmak amacıyla geliştirilen usb piller baş tarafında bulunan kapağın çıkarılmasıyla usb’den şarj olabilecek bir özellik kazanıyor. Böylece siz internette dolaşırken piliniz bir yandan şarj oluyor.

12 yıl kullanım ömrü olan bu piller usb den çıkarın, kapağını kapatıp dilediğiniz cihaza takın.
usb pil

2 Comments

  1. USB piller tek sefer doldurulabilme özelliğinde özelliğinde değil. Diğer sarjlı piller gibi defalarca doldurulabiliyorlar.

  2. super bi urun ya ama neden tek seferlik:(biz bu urunu alırken boş olarak mı alıcaz yoksa dolu olarak mı dolu alırsak bu pil boşaldığı takdirde tek seferlik mi doldurma sansımız oluyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.