Tata Nano

Tata NanoDünyanın en ucuz otomobili sloganıyla tanıtımı yapılan Tata Nano küçük ebatlarda olmasına karşın düşük yakıt tüketimiyle beğeni topluyor.

Büyük otomobillerin yerini daha az yakıt tüketen, yoğun trafikte daha kıvrak hareket edebilen taşıtlar almaya başladı. Akaryakıt fiyatlarındaki çılgın yükseliş normal binek arabaları bile jip gibi lüks araçların kategorisine dahil etti.
Hindistan yapımı olan Tata Nano 2500 Dolarlık fiyatıyla oldukça ucuz duruyor. Fakat bu fiyatın üzerine vergiler de katılacağı için Türkiye satış fiyatı kestirilemiyor. Tüm vergilere rağmen yine de oldukça düşük bir fiyattan satılacak TATA Nano Kasım 2008 gibi Türkiye’de olacak.
Nano’nun 623cc motoru ve 4 galao ndepo kapasitesi bulunuyor.
17.09.2008 – Tata Nano’nun Üretileceği fabrikanın arsasında sorun çıkması nedeniyle ilk üretimin gerçekleşmesinin 2010 ‘u bulacağı belirtiliyor. Firma yetkilileri Türkiyede vergiler dahil toplam fiyatın 7 – 8 Bin lira olacağını tahmin ediyorlar.
Tata Nano
Tata Nano
Tata

4 Comments

  1. bence güzel aslında ama o araba bi firenle uçar kazaya karşı çok riskli sürenin dikkatli olması gerekir o arabayıda herkez sürer .. çünki ehliyetle deil sertifikayla sürülüyo viteside iki tane bi ileri bi geri oyuncak gibi bişey ..

  2. dıştan bakıldığında güzel ama can güvenliği yok bence bi kazada hurdaya giderr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.