Ford Connect Elektrikli

Türkiye’de ticari ve binek kullanımda sınıfının birincisi olan Ford Connect’ler yenileniyor. Yeni Connect’in elektrikli motora sahip olması en marjinal değişimi olarak karşımıza çıkıyor.

Ford Connect son çıkardığı 110 beygirlik GLX modeliyle mevcut çizgisinde performans ve tasarım olarak hafif değişikliklere gitmişti. Ford gurubunun giderek elektrikli araçlara ilgi duyduğunun bilindiği şu günlerde firmadan Connect için sevindirici bir haber geldi.
2010’un ikinci yarısında üretimi başlayacak olan Connect’lerin elektrikli motor seçenekleri de bulunacak. Avrupa’da deneme modeli üretilen elektrikli connectlerin Türkiye’de de üretilebileceği umuluyor.
Tam şarjla 160 Kilometreyi maksimum 100km/h süratle gidebilen yeni Ford Connect Elektriklilerin ilgi görmesi bekleniyor.
Ford’un Amerika’daki iki numaralı ismi Lewis Booth’un makam aracı olarak Türkiye’ye modifiye bir Connect ısmarlaması modelin binek özelliğinin ne denli tercih edilebilir olduğunun bir kanıtı sayılabilir.
İşte Yeni Connect’in resimleri:

Kapı tasarımı değişmeyen Connect’te Ön konsol havalandırmaları değişmiş.

Yeni Connect’e direksiyondan kumanda düğmeleri eklenmişStandart CD çalar yerine Connect’e DVD oynatıcı özellikli oto görüntü sistemi eklenmiş

34 Comments

  1. slm bende 2011 silver modelini aldım henüz ben iyi veya kötü diyemiyorum çünki yedi gün oluyor alalı benim şikayetim şimdilik cd çaların mp3 olmaması ful diye araba alıyorsun cd çalarında mp3 yok ben buna anlam veremiyorum ilgililer bunu birdüşünsünler? derim….

  2. vites değiştirme ikazı devredışı bırakılabilir fakat o zaman arıza lambası yanıyor…

  3. bende 2010 yeni connect aldım.Araç güzel olmuş çekişi iyi yol tutuşu iyi sadece tek sorunu içeri motor sesini çok veriyor. Yakıtı sürartli kullanırsanız 240-250 yi geçmiyor.Ford sanki 8 silindirli bir araç yapmış.

  4. 1 ay önce 2010 model 110 ps delux plus denilen aracı aldım hersey iyi güzel ama vites değiştirme ikazı ile emliyet kemer ikazı hasta etti beni servise götürdüm iptal edemiyoruz dediler bide yakıt markasından bukadar tüketim fark ettiren araba görmedim shell kulanırsam 8,5 lt yakıyor bp kulanırdam 7,0 lt ama bu vites değiştirme ikazı için bi fikri olan varsa yardımcı olsun lutfen en kötü şartlarda elektirik bantı yapıştıracagım o ışıgın uzerine

  5. Evet, araçTürkiye’de yok. Ülkemizde elektrikli otomobillere vergi indirimi uygulanmıyor. Bu yüzden buraya getirirlerse fiyatlar çok yüksek olabilir. Bütçe açığının büyük bir kısmı akaryakıt vergilerinden karşılandığı için çevreci otomobiller ülkemizde destek görmüyor.
    Buna rağmen Reno’nun elektrikli modellerinin Türkiye’de üretileceği söyleniyor. Umarım çok vergi koyup alınamayacak bir fiyatla satılmazlar.

  6. böyle bir araç yok bizi kandırıyorlar ben gittim sordum sadece amerikaya gönderiyoruz diyorlar

  7. harika bir arac tasarlanmış ön panel cok farklı bir görünün kazandırmış araca şimdi den hayırlı ugurlu olsun

  8. süper bir şey olmuş gerçekten ben de 2009 110 ful+full var ben bile değiştirmeyi düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajınıza resim eklebilirsiniz. (Yanlızca JPEG) Uygun görülmeyen görseller onaylanmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest